Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Legislatie de mediu
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Legislatie de mediu

Buna ziua,

puteti sa-mi spuneti, va rog, daca in anul 2004 exista legislatie de mediu care sa stabileasca distanta dintre o groapa de gunoi si o proprietate privata?

Multumesc
gpestean, utilizator
Ordinul MS nr. 119/ 2014 cu modificarile si completarile ulterioare, aflat in vigoare in prezent, a abrogat Ordinul MS nr. 536/1997 pentru aprobarea Normelor de igienă şi a recomandărilor privind mediul de viaţă al populaţiei, publicat în MO al României, Partea I, nr. 140 din 3 iulie 1997, cu modificările ulterioare.
Multumesc mult pentru raspuns.