Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Baza de calcul pentru CM cu venituri CCC, alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Baza de calcul pentru CM cu venituri CCC, alocatie

Bună ziua,

Va rog sa ma ajutați cu o neclaritate. Pentru baza de calcul al indemnizației zilnice pentru concediul medical se ia în considerare la venitul brut alocația copilului? Menționez ca în cazul celor 6 luni, în 5 dintre ele am primit indemnizație pentru CCC. Din câte am înțeles, venitul net în cazul acesta e același cu venitul brut?
Dar tichetele de masa se includ la venitul brut?
Mulțumesc.
mirela.m, utilizator