Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua! M-am mutat in Târgu Mureș în chirie, ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua! M-am mutat in Târgu Mureș în chirie, fiind studentă. ...

Bună ziua! M-am mutat in Târgu Mureș în chirie, fiind studentă. Pe 29.09.2020 am obtinut viza de flotant valabila un an. Pe 18 octombrie gazda a decis să mă mut pentru că îi este frică de virus (sars-cov-2), aceasta având și alte probleme de sănătate. Am găsit chirie la alt apartament din același bloc. Intrebarea mea este ce fac cu această viză? Mai are valabilitate? Trebuie sa fac vreo cerere de anulare a vizei? Pot dezlipi stickerul de pe buletin sau trebuie să-l las?
Georgiana1205, utilizator
Buna ziua,
Sfatul meu este sa mergeti la cei ce a pus acea viza de flotant si sa le explicati situatia.
Cred ca sunt cei mai in masura sa va raspunda.