Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna pentru toti ! vin cu o intrebare legata de Titlul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna pentru toti ! vin cu o intrebare legata de Titlul de proprietate, ...

Buna pentru toti ! vin cu o intrebare legata de Titlul de proprietate, daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat. Am constatat acum cateva zile, facand masuratori topografice GPS ca suprafata trecuta in tilul de mai mica cu circa 1000 m2, iar alta situatie este ca la intocmirea tilului de proprietate s-a formulat o cerere pentru punere in posesie a unor suprafete de teren luate de vechiul regim comunist. desi solicitarea a fost facuta, o anumita suprafata de teren nu a fost trecuta in titlu, dar care se regaseste in registrul agricol vechi prin insemnari. ce-as putea face sa obtin suprafetele respective in titlul de proprietate ? ce este mai rau e faptul ca nici nu pot vinde fara intabulare care sa cuprinda suprafata reala a terenului. va multumesc !
nicu_is, utilizator