Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Este obligatorie plata CASS pentru un tanar de 24 ani, ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Este obligatorie plata CASS pentru un tanar de 24 ani, masterand?

Este obligatorie plata CASS pentru un tanar de 24 ani, masterand la Politehnica si care obtine venituri din drepturi de autor (programe informatice) care nu depasesc 12 salarii lunare minime? Daca da, cum se calculeaza?
george-neagu, moderator