Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua tuturor! Ce inseamna \"perete\" si unde este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua tuturor! Ce inseamna "perete" si unde este definit ...

Buna ziua tuturor! Ce inseamna "perete" si unde este definit in noile normative privind terasele si protectia anti-Covid? Multumesc!
In legea care interzice fumatul in spatii inchise.Acolo este definitia unui spatiu inchis.
In legea anti-fumat.Un ghid de interpretare a "peretelui" (si nu numai) e aici:
[ link extern ]
Raed Arafat a declarat (si presa a preluat) ca aceasta definire a peretelui se aplica si in cazul Covid-19.
latka, moderator
Va multumesc amadurora. Dar nu-mi este totusi clar, din practica, aceste separari cat timp nu sunt "portante", nu separa "tehnologic", ma refer la acele folii specifice, pot fi considerate? Multumesc.
Da.Foliile sunt pereti pt ca nu permit circulatia aerului proaspat si pastreaza aerul inchis,viciat.
Iertati-mi incapatanarea, dar in "antifumat" scris ca nu-s...pereti!