avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua tuturor! Ce inseamna \"perete\" si unde este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua tuturor! Ce inseamna "perete" si unde este definit ...

Buna ziua tuturor! Ce inseamna "perete" si unde este definit in noile normative privind terasele si protectia anti-Covid? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: marcel.damaschin , utilizator 08:40, 10 Noiembrie 2020
In legea care interzice fumatul in spatii inchise.Acolo este definitia unui spatiu inchis.
In legea anti-fumat.Un ghid de interpretare a "peretelui" (si nu numai) e aici:
[ link extern ]
Raed Arafat a declarat (si presa a preluat) ca aceasta definire a peretelui se aplica si in cazul Covid-19.
Ultima modificare: Luni, 9 Noiembrie 2020
latka, moderator
Va multumesc amadurora. Dar nu-mi este totusi clar, din practica, aceste separari cat timp nu sunt "portante", nu separa "tehnologic", ma refer la acele folii specifice, pot fi considerate? Multumesc.
Da.Foliile sunt pereti pt ca nu permit circulatia aerului proaspat si pastreaza aerul inchis,viciat.
Iertati-mi incapatanarea, dar in "antifumat" scris ca nu-s...pereti!

Alte discuții în legătură

Reparatie acoperis terasa dan13cris dan13cris Buna ziua, Am achizitionat o garsoniera la etajul 8/8 al unui bloc din Bucuresti. Doresc sa stiu daca reparatiile la acoperisul terasei garsonierei se ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 15/2016 legea antifumat Radu_Lucian Radu_Lucian Buna ziua, Pot sa amenajez locul pentru fumat pe balcon, daca acesta nu este inchis? (vezi toată discuția)
Reabilitare termica gepop gepop primaria a cerut prin 2009 dosare pt reabilitare termica. de atunci, au mai cerut ceva documentatie tehnica prin 2013, dar nimic concret. noi suntem interesati ... (vezi toată discuția)