Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, sunt persoana juridica si am un cotract ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, sunt persoana juridica si am un cotract incheiat cu ...

Buna ziua,
sunt persoana juridica si am un cotract incheiat cu o fima de salubritate, aceasta are obligatia de a ridica deseurile menajere in doua pubele puse la dispozitie de aceasta firma, de fiecare data in factura emisa de aceasta se reflecta o cantitate mult mai mare de gunoi menajer decat capacitate pubelelor mai ales ca acestea nu sunt umplute la capacitate maxima. In acesta situatie am luat decizia sa achit partial factura mai exact doar conform contractului, dar aceasta varianta nu o consider corecta sa o aplic pe termen lung. Intrebarea este daca pot rezilia acest contract pentru motivul de mai sus si care ar fi temeiul juridic? multumesc
marius68marius, utilizator