Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare

Salut,

Am o nelamurire cu privire la orele suplimentare si contabilizarea/plata acestora. Sa zicem ca sunt angajat cu norma full time si intr-o luna efectuez 8 ore suplimentare. Dupa efectuarea celor 8h suplimentare, iau 1 zi de concediu de odihna. La final, tinand cont ca practic 1 zi a fost de CO, cele 8 ore efectuate suplimentar vor mai fi considerate ore extra sau practic ele doar vor umple golul acelei zile de CO? Cu alte cuvinte ele vor mai fi platite cu un spor de 75% sau nu?

Multumesc
Sunt ore suplimentare si vor fi tratate ca atare.