Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de proprietate netransparent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de proprietate netransparent

As vrea sa achizitionez impreuna cu sotia o garsoniera in imobilul unde locuiesc socrii mei insa fara stiinta acestora.Ce varianta avem pentru ca administratorul sa nu cunoasca numele proprietarului garsonierei respective ?(pentru a nu le spune).Mentionez ca am dori s-o inchiriem.
personal nu prea vad variante pentru asa ceva. Trebuie sa-i prezentati administratorului contractul de vanzare-cumparare , iar la avizier oricum va aparea numele unuia dintre dvs. Asa incat nu cred ca puteti pastra mult timp secretul ,socrii tot isi vor da seama. De ce nu cumparati altundeva??
Infiintati o societate si ea va fi cumparatoarea. (de exemplu)
Blocul e unic in zona dpv al raportului calitate/pret si al bugetului disponobil.Vrem doar aici, asa ca am putea infiinta o societate dar informatiile despre asociatii acesteia sunt publice? Poate afla administratorul din curiozitate date despre asociatii societatii ce apare ca proprietara a garsonierei respective?
Astept cu interes sfaturi si sugestii!
Sigur ca poate afla. Depune o cerere la Reg. Comertului si afla.