Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Ma numesc Bogdan Alexandru si sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Ma numesc Bogdan Alexandru si sunt divortat, cu conventie ...

Buna ziua! Ma numesc Bogdan Alexandru si sunt divortat, cu conventie notariala pt vizitarea copilului. Fosta sotie nu o respecta, in sensul ca , in legatura cu urmatoarea saptamana, in care copilul trebuie sa stea cu mine,m a "avertizat "telefonic ca "imi arata ea cine e seful si nu o sa pup copilul". Mentionez ca am inregistrat conversatia telefonica, precum si alte bravade verbale ale ei , pe acelasi subiect. Va rog, sfatuti ma ce sa fac, cu celeritate, pt a mi vedea copilul, tinand cont ca el vrea sa petreaca timp cu mine . Multumesc!
apelati la un executor judecatoresc si puneti in executare conventia.
Daca mama nu respecta programul de vizita puteti solicita ajutorul executorului judecatoresc.
Daca programul de vizita nu este clar definit in convenția notariala sau mama ori dvs considerati ca ar trebui modificat( extins) ori mai clar definit, va puteti adresa instantei de judecata cu o cerere in acest sens.
Multumesc!

gi-jane2, moderator