Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua! Am 2 săptămâni de neliniste , simt ca o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua! Am 2 săptămâni de neliniste , simt ca o sa ma îmbolnăvesc ...

Buna ziua! Am 2 săptămâni de neliniste , simt ca o sa ma îmbolnăvesc de la atâta stres.
În urma cu 2 săptămâni m.am înscris la un joc ,pentru înscriere trebuia e-mail,nume și cnp-ul, înainte sa ma înscriu la acest joc am cautat pe google detalii despre el dar nu am găsit nimic de rău despre acest joc și asa ca m.am înscris. Dar acum numai am liniște și ma gândesc la ce e mai rău având în vedere ca am dat cnp-ul. Poate sa facă prostii pe numele meu? Nu știu dar mi.e frica tare. Ce pot sa fac în situația asta? Va rog sa îmi dați sfaturi
Buna ziua,
Teoretic nu poti face nimic doar cu CNP-ul, fara prezenta titularului. Cel putin nu legal.
Vedeti care sunt conditiile de retragere din acel joc si atunci, la retragere, invocati, conform GDPR, dreptul "de a fi uitata" ( adica site-ul respectiv trebuie sa va stearga toate datele de identificare folosite la conectare)
Ionut.ion, utilizator
Ma gândesc sa nu cumva sa falsifice un buletin având numele și cnp-ul , se poate? Ma gândesc sa nu facă chestii ilegale având cnp.ul! Am cautat sa șterg da nu am găsit nicăieri sa sterg contul. Scrie doar sa ies din cont atat ,și apoi dacă ma loghez înapoi cu numele și parola și dau la contul meu , scrie ca acest cont este asociat cu un cnp , dar nu găsesc nicăieri sa șterg acest cnp sau acest cont,doar sa ma deblochez.

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Teoretic nu poti face nimic doar cu CNP-ul, fara prezenta titularului. Cel putin nu legal.
Vedeti care sunt conditiile de retragere din acel joc si atunci, la retragere, invocati, conform GDPR, dreptul "de a fi uitata" ( adica site-ul respectiv trebuie sa va stearga toate datele de identificare folosite la conectare)

Luati legatura cu administratorul si discutati aceste aspecte.
La ce joc v-ati inscris?
Arpagic

gi-jane2 a scris:

La ce joc v-ati inscris?