Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna pentru contracte cu 4 ore/zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna pentru contracte cu 4 ore/zi

Buna ziua,
Sunt angajata la doua firme private cu cate 4 ore/ zi, avand (normal) la una dintre ele functia de baza si 21 de zile CO pe fiecare contract de munca.
Care este modalitatea legala de pontare si beneficiere a zilelor de CO in acest caz?
Va multumesc.
Aveti mai multe variante :
- sa intrati in CO la ambele locuri de munca in aceeasi perioada

- sa intrati in CO numai la un singur loc de munca , iar la celalalt sa fiti prezent sau in CFP.
Multumesc.