avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna pentru contracte cu 4 ore/zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna pentru contracte cu 4 ore/zi

Buna ziua,
Sunt angajata la doua firme private cu cate 4 ore/ zi, avand (normal) la una dintre ele functia de baza si 21 de zile CO pe fiecare contract de munca.
Care este modalitatea legala de pontare si beneficiere a zilelor de CO in acest caz?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: dmanisor , utilizator 13:16, 17 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti mai multe variante :
- sa intrati in CO la ambele locuri de munca in aceeasi perioada

- sa intrati in CO numai la un singur loc de munca , iar la celalalt sa fiti prezent sau in CFP.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am dreptul la concediu in ambele locuri de munca SerbanAndreea92 SerbanAndreea92 Buna ziua Va rog sa ma lamuriti intr-o privinta... In cazul in care sunt angajat la doua locuri de munca cu norma de 4 ore/zi fiecare, una la particular si ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna komon komon sunt angajata la doua firme si as dori sa stiu daca am dreptul la fiecare societate la 21 zile de concediu de odihna (vezi toată discuția)
Doua contracte de munca lexx1769@yahoo.com lexx1769@yahoo.com Buna ziua, o persoana are 2 contracte de munca, unul la stat(8 ore/zi)si altul (de 2 ore/zi) la privat.Concediul de odihna cum se calculeaza, ambele perioade ... (vezi toată discuția)