Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Am construit un gard din beton între noi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Am construit un gard din beton între noi şi vecin ...

Bună ziua
Am construit un gard din beton între noi şi vecin pe partea noastră pe terenul nostru,banii nostrii nu jumătate jumătate nu au participat cu nimica.
Au săpat până sub fundație acuma fundația a crăpat 1cm, noi suntem mai sus cu 70cm față de ei terenul fiind în pantă, au săpat ca să facă o terasă.
Ce putem face, vă multumim.
va trebui sa ii dati in judecata pentru despagubiri, se va face expertiza, va costa si va dura.
Vă mulțumesc frumos

gi-jane2 a scris:

va trebui sa ii dati in judecata pentru despagubiri, se va face expertiza, va costa si va dura.