avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am nota peste ...

Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am nota peste 7 si deful luat? (Mentionez ca deocamdata sunt pe un post de suplinitor.)
M-ar ajuta mult dacă mi-ati explica si mi-ati lasa legea la răspuns (in caz ca exista)
Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:39, 25 Decembrie 2020
Titularizarea este angajarea într-o școală, pe o perioadă nedeterminată.

Pentru a se titulariza – deci pentru a se angaja pe o perioadă nedeterminată – profesorii trebuie să obțină minimum nota 7 atât la examenul scris, cât și la inspecția la clasă în profilul postului.

Vedeti
METODOLOGIE-CADRU din 12 noiembrie 2019
privind mobilitatea personalului didactic de predare din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, metodologia de titularizare 2021, art.89 lit.2 nelamurire intrebare18 intrebare18 Buna ziua, Un parere avizata cu privire o chichita la Metodologia titularizare 2021. Art. 89 (1) Candidații care au susținut proba scrisă în cadrul ... (vezi toată discuția)
Desfacere contract in cazul nepromovarii examenului de definitivare in invatamant ralucatatiana ralucatatiana Buna ziua! In cazul in care un profesor angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata nu promoveaza examenul de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am terminat facultatea de matematica in 1982 si, pentru ... mariana1964 mariana1964 Buna ziua. Am terminat facultatea de matematica in 1982 si, pentru modulul psihopedagogic efectuat, am pe fisa matricola trecute doar materiile Psihologia si ... (vezi toată discuția)