Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am nota peste ...

Buna ziua! Ma pot titulariza intr-o scoala daca am nota peste 7 si deful luat? (Mentionez ca deocamdata sunt pe un post de suplinitor.)
M-ar ajuta mult dacă mi-ati explica si mi-ati lasa legea la răspuns (in caz ca exista)
Va multumesc mult!
Titularizarea este angajarea într-o școală, pe o perioadă nedeterminată.

Pentru a se titulariza – deci pentru a se angaja pe o perioadă nedeterminată – profesorii trebuie să obțină minimum nota 7 atât la examenul scris, cât și la inspecția la clasă în profilul postului.

Vedeti
METODOLOGIE-CADRU din 12 noiembrie 2019
privind mobilitatea personalului didactic de predare din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021
[ link extern ]