Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Sunt din Drobeta Turnu Severin si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Sunt din Drobeta Turnu Severin si beneficiez de scaderea ...

Buna ziua. Sunt din Drobeta Turnu Severin si beneficiez de scaderea cu 2 ani a varstei de pensionare datorita conditiilior de mediu. Am lucrat si in grupa 2 de munca 16 ani. Va rog sa imi spuneti daca aceste drepturi se cumuleaza?
Nu se cumuleaza. Facilitatea cu scaderea varstei de pensionare cu 2 ani este pentru persoanele care nu au beneficiat de grupa de munca.
Multumesc!

POPA GHEORGHE a scris:

Nu se cumuleaza. Facilitatea cu scaderea varstei de pensionare cu 2 ani este pentru persoanele care nu au beneficiat de grupa de munca.