Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montat camera video casa scarii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montat camera video casa scarii

Buna ziua, doresc sa montez o camera de luat vederi pe scara blocului si care sa filmeze usa de acces in apartamentul meu dar inevitabil unghiul prinde si usa de acces in scara blocului. Imi puteti spune daca primesc acordul vecinilor si al presedintelui de asociatie si semnalizez prin intermediul unui indicator "Atentie obiectiv supravegheat video", este suficient sa nu am probleme legale? Va multumesc.
Instalarea sistemelor de supraveghere in partea comuna de imobil de locuit in comun ,oliga acordul individual al tuturor locatarilor si al asociatiei de proprietari
Al tuturor sau al majoritatii?