Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna seara. (mai ales in situatia asta) daca pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna seara. (mai ales in situatia asta) daca pe teritoriul unui ...

buna seara. (mai ales in situatia asta) daca pe teritoriul unui spital sunt 3 cladiri. sa spunem cladirea A este de chirurgie obstretica. Unde este toata sterilizata si are un regim special. Poate medicul sef de garda sa trimita doua asistente in cladirea B (primiri) sau C ? tinind cont ca si acolo sunt medici si asistente si infirmiere. In Sectia de chirurgie sunt cele mai activ profesionale fete. Intrebare e ca ies dintrun mediu steril si se plimba prin curte si alte sali.Luind contact cu fel si fel de ...... pe urma intra iar in sectia sterila, iar circuitul de curatare si sterilizare....ce spuneti ?
Medicul sef de garda are atributii de a da dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat ?
chiar daca incalca regulamentul si conduita medicala ?
Eu v-am intrebat ceva si dvs raspundeti printr-o alta intrebare ....
scuzati nu am vazut semnul de intrebare. Medicul de garda este cel care da ordine tot personalului in tura de noapte.
In acest caz, daca are astfel de atributii atunci nu prea aveti ce face decat sa contestati decizia acestuia.