avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pentru a vinde produse pe platforme online?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pentru a vinde produse pe platforme online?

Pentru a vinde produse pe Facebook / OLX si alte platforme online, legea ma obliga sa-mi infiintez o firma, sa emit bonuri, etc?
Ultima modificare: Marți, 29 Decembrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cosmin3006 , utilizator 13:28, 29 Decembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa cod caen 4791 - pe ce platforme am voie sa vand? MadaMun MadaMun Buna seara De 2-3 ani ma ocup de vanzarea hainelor second-hand online ca si persoana fizica si in prezent imi doresc sa infiintez un PFA cu cod CAEN 4791 insa ... (vezi toată discuția)
Pfa comert online, caen 4791 Maxdim Maxdim Buna ziua, . Va deranjez cu cateva nelamuriri, in cazul comertului online desfasurat ca PFA cu cod Caen 4791- Comert cu amanuntul prin intermediul ... (vezi toată discuția)
Magazin online cu haine din china Zanita30 Zanita30 Buna ziua! As dori sa imi deschid un magazin online cu haine papuci din china …produsele vor fi niste copiii a unor branduri 1 la 1 adica ceva mai multa ... (vezi toată discuția)