Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anii lucrati sunt 3(trei).Am drepul la pensie de boala ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anii lucrati sunt 3(trei).Am drepul la pensie de boala ? Multumesc ...

Anii lucrati sunt 3(trei).Am drepul la pensie de boala ? Multumesc frumos!
Pensia de invaliditate se cuvine persoanelor care nu au împlinit vârsta standard de pensionare prevăzută în anexa nr. 5 Legea 263/2010, care şi-au pierdut total sau cel puţin jumătate din capacitatea de muncă, și care au realizat stagiu de cotizare, în condițiile legii.

Mai multe detalii
[ link extern ]