Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carantina sau delegatie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carantina sau delegatie?

Am salariat care a fost in delegatie o saptamana intreaga, de luni pana vineri, am decont, diurna, cazare, omul a lucrat efectiv. La finalul saptamanii de deplasare e sunat de catre DSP si e anuntat ca e in carantina de la inceputul saptamanii, fiind contact cu un pozitiv.
Ce iau in calcul acum? Carantina sau deplasarea?
In opinia mea, deplasarea.
Da, dar o sa am si medical emis pentru acea perioada,
Vedeti acest articol
[ link extern ]