avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1097 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carantina sau delegatie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carantina sau delegatie?

Am salariat care a fost in delegatie o saptamana intreaga, de luni pana vineri, am decont, diurna, cazare, omul a lucrat efectiv. La finalul saptamanii de deplasare e sunat de catre DSP si e anuntat ca e in carantina de la inceputul saptamanii, fiind contact cu un pozitiv.
Ce iau in calcul acum? Carantina sau deplasarea?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:53, 7 Ianuarie 2021
In opinia mea, deplasarea.
Da, dar o sa am si medical emis pentru acea perioada,
Vedeti acest articol
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrarea in carantina ionel-s ionel-s Buna ziua. Fiind inca in delegatie in Germania managerul m-a anuntat ca la intoarcere trebuie sa intru in carantina doua saptamani. Adica incepand de vineri ... (vezi toată discuția)
Suprapunere cic cu concediu de carantinare (covid-19) Cri I. Cri I. Suprapunere CIC cu concediu de carantinare (covid-19) Bună ziua, Mă aflu într-o situație \"absolut specială\", după cum au intitulat-o angajații ... (vezi toată discuția)
Deconturi si ordin de deplasare folette folette Va rog frumos sa imi spuneti cum se procedeaza in cazul unei deplasari a unui angajat intr-un oras din Romania. am inteles (dar nu sunt sigura) ca este necesar ... (vezi toată discuția)