avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1112 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Conflict de interese?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Conflict de interese?

Un funcționar bancar poate avea încheiat în paralel un contract de colaborare cu o firmă de brokeraj sau exista un conflict de interese? Mulțumesc
Ultima modificare: Luni, 11 Ianuarie 2021
Del2018, utilizator

Alte discuții în legătură

Conflict de interese ? adrianadrian240 adrianadrian240 Buna ziua, ma numesc Adrian, sunt functionar public la o Administratie financiara. De profesie sunt inginer. Va rog frumos sa-mi spuneti daca in paralel cu ... (vezi toată discuția)
Permite legea sa fii functionar public dar si asistent de broker in asigurari? dalyna dalyna Sunt functionar public si vreau sa am in paralel un alt job si anume ASISTENT IN BROKERAJ IN ASIGURARILE DE LOCUINTE OBLIGATORII. Precizez ca activitatea mea ... (vezi toată discuția)
Contract de colaborare sau conventie civila georgedo georgedo Lucrand ca functionar public intr-un anumit domeniu de activitate, doresc sa inchei un contract de colaborare intr-un alt domeniu de activitate. Doresc sa aflu ... (vezi toată discuția)