avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt cadru didactic,titular si am fost diagnosticat cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt cadru didactic,titular si am fost diagnosticat cu ciroza ...

Sunt cadru didactic,titular si am fost diagnosticat cu ciroza hepatica decompensata toxic-nutritional,urmez tratament si imi desfasor activitatea in conditii normale.Exista posibilitatea ca la aflarea diagnosticului medicul de la medicina muncii sa propuna pensionarea mea,chiar daca eu nu vreau ?va multumesc !

Alte discuții în legătură

Conditii pensionare caz de boala sammy44 sammy44 Ce conditii trebuie sa indeplineasca o persoana pt a se pensiona pe caz de boala, care nu a mai lucrat de 10 ani si care intre timp s-a imbolnavit ? In cazul ... (vezi toată discuția)
Drept de muca stef1980 stef1980 Buna ziua verau sa va intreb ceva un doctor de medicina muncii mi-a dat inapt de numca din cauza caci am ciroza hepatica desi unde lucrez eu nu sunt conditii ... (vezi toată discuția)
Ma pot pensiona pe caz de boala? bulgariu laurentiu bulgariu laurentiu lucrez din 1992 cu carte de munca pana in iulie 2019. am ciroza hepatica descoperita in 2013. ma pot pensiona pe caz de boala? (vezi toată discuția)