Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drept de muca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drept de muca

Buna ziua verau sa va intreb ceva un doctor de medicina muncii mi-a dat inapt de numca din cauza caci am ciroza hepatica desi unde lucrez eu nu sunt conditii care sunt conta indicate in aceata boala Nu depun efort nu in mediu toxic etc Cum pot sa terc peste acest diagnostic de inpt i am aflat caci cineva vera acest post iar pe mine ma obliga sa imi iau concediu medical eu sunt bine si as dori sa muncesc iar ultimile mele analize pe care le-am facut au iesit foarte bine
Puteti contesta verdictul medicului de medicina muncii la Directia de Sanatate a judetului. Dar va dati seama ca e greu sa contrazici un medic care are raspunderea sanatatii dvs., daca va da aviz favorabil in ciuda interdictiilor de la locul de munca.