Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna seara!Sunt cadru militar MApN!Am primit decizia ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna seara!Sunt cadru militar MApN!Am primit decizia de la Bucuresti ...

Buna seara!Sunt cadru militar MApN!Am primit decizia de la Bucuresti cu Apt Limitat cu 4 diagnostice Obezitate grad 1,Steatoza hepatica grad 3,Hipertensiune arteriala grad 1 si dislipidemie mixta!Doctorul de la Medicina Muncii mi-a dat pe fisa de aptitudini Apt Conditionat iar unui alt coleg cu aceleasi 4 diagnostice i-a dat Inapt si a iesit la pensie!Pot da in judecata dr de la Medicina Muncii sau care sunt pasii de urmat?Va multumesc!
Puteti contesta decizia medicului specialist de medicina muncii. Contestatia se adreseaza Directiei de sanatate din esalonul superior cabinetului medical care a decis aptitudinea dvs. in munca.
Nu cred sa fie vorba de aceleasi 4 afectiuni.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Toti colegii care au contestat decizia la Bucuresti nu au avut castig de cauza!Ce decizie iti da de la Spitalul Militar zonal cu aia ramai!
Daca nu contestati, nu aveti de unde sa stiti/ sa fiti sigur de rezultatul contestatiei.
Daca doriti sa comentati dati clik pe butonul raspunde pentru a numai aparea integral, mesaje deja scrise.