avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme legate de cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme legate de cadastru

Buna ziua,
Va rog frumos sa ma invete cineva si pe mine ce am de facut in continuare, daca am obtinut anularea procesului verbal de vecinatate dovedit fals. Mentionez ca nu s-a anulat si documentatia cadastrala facuta pe baza acestui process verbal fals.

De asemenea doresc sa aflu ce raspundere are proprietarul terenului in intocmirea documentatiei cadastrale.
Cu multumiri
Ultima modificare: Marți, 12 Ianuarie 2021
eloise923, utilizator

Alte discuții în legătură

Ordinul ancpi 134/2009 potyi potyi Buna ziua, Avem de facut o rectificare CF, terenul inscris in CF este mai mic decat masuratorile actuale topo . Inainte sa apara acest ordin rectifcarea se ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate diferit de suprafata reala alexandrupot alexandrupot Fata de suprafata acordata de comisia judeteana , se poate inscrie in titlu de proprietate o suprafata mai mare si daca da ce procent ? In cazul meu s-au ... (vezi toată discuția)
Caz retrocedare Tavi2010 Tavi2010 Doresc sa va supun atentiei un caz de retrocedare. In anul 1959 bunicii mele i-a fost confiscat un hectar in intravilanul municipiului Bacau. S-au facut cereri ... (vezi toată discuția)