Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, solicit suportul unui avocat pe o speta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, solicit suportul unui avocat pe o speta destul de ...

Buna ziua,
solicit suportul unui avocat pe o speta destul de greoaie . Sotul meu si fratele sau vor sa faca succesiunea dupa decesul bunicii lor . Bunica si fii au facut succesiune dupa moartea bunicului . Intre timp a decedat tatal sotului, iar unchiul sotului a vandut o parte din teren, pe care a incasat o parte din bani si pentru care nu exista un contract de vanzare cumparare ci un act de promisiune de vanzare, instrainare cu termen de 2028 . Se pare ca unchiul a incasat niste bani de la presupusul cumparator . In acest moment nici tatal si nici unchiul sotului nu mai traiesc iar sotul meu si fratele sau trebuie sa faca succesiunea . Care sunt pasii pe care trebuie sa-i demaram pentru soluctionare ?
Va multumesc anticipat pentrru suport .
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]
Extrem de util! Va multumesc!