avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, solicit suportul unui avocat pe o speta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, solicit suportul unui avocat pe o speta destul de ...

Buna ziua,
solicit suportul unui avocat pe o speta destul de greoaie . Sotul meu si fratele sau vor sa faca succesiunea dupa decesul bunicii lor . Bunica si fii au facut succesiune dupa moartea bunicului . Intre timp a decedat tatal sotului, iar unchiul sotului a vandut o parte din teren, pe care a incasat o parte din bani si pentru care nu exista un contract de vanzare cumparare ci un act de promisiune de vanzare, instrainare cu termen de 2028 . Se pare ca unchiul a incasat niste bani de la presupusul cumparator . In acest moment nici tatal si nici unchiul sotului nu mai traiesc iar sotul meu si fratele sau trebuie sa faca succesiunea . Care sunt pasii pe care trebuie sa-i demaram pentru soluctionare ?
Va multumesc anticipat pentrru suport .
Cel mai recent răspuns: Roxana Oxana , utilizator 12:01, 19 Ianuarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]
Extrem de util! Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog daca stie cineva un avocat civilist care sa ma lamureaca ... ELuminita ELuminita Va rog daca stie cineva un avocat civilist care sa ma lamureaca asupra dreptului de preemtiune la vanzarea padurii (vezi toată discuția)
Va rog sa_mi comunicați un avocat specializat in acțiuni de ... geromana geromana Va rog sa_mi comunicați un avocat specializat in acțiuni de demolare construcție(obligație de a face), știu că nu se poate face reclama. dar am mare ... (vezi toată discuția)