Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Constructie casa
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Constructie casa

Buna ziua,

In perioada urmatoare as vrea sa construiesc o casa la tara si am cateva nelamuriri:
1)Autorizatia de construire cat timp este valabila si daca este nevoie , de cate ori poate fi prelungita?
2)Dupa obtinerea autorizatiei ma pot racorda definitiv la Electrica? sau trebuie sa fac organizarea de santier? Daca va trebui sa merg pe organizarea de santier, cat timp este valabila?
3) la finalizarea constructiei la rosu ma pot racorda definitiv la Electrica? Adica Primaria poate face receptia partiala a lucrarii?

Multumesc si astept raspunsurile dvs la nelamuririle mele,
MIORUS, utilizator