avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vreau in luna martie sa introduc firma in KURZARBEIT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vreau in luna martie sa introduc firma in KURZARBEIT

buna ziua , daca am cod caen 7112 , aplic facilitatile pt firmele in constructii , vreau in luna martie sa introduc firma in KURZARBEIT , oug 132/2020 ,mai pot aplica si facilitatile fiscale in constructii cf oug 114 ?
Ultima modificare: Luni, 15 Februarie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Caen autorizat care intra in sfera oug 114/2019 ionela11 ionela11 Buna ziua, Daca am o firma care are autorizat sa desfasoara activitati cod caen 7112 (care intra in aplicabilitatea oug 114/2019)..pe langa activitatea ... (vezi toată discuția)
Aplicare oug 114/2018 mihaelabreban mihaelabreban Am o societate de inginerie , CAEN 7112, efectiv obiectul de activitate este proiectare asistata pe calculator ,in domeniul industriei auto .Toti angajatii ... (vezi toată discuția)
Marire salar brut de la 01.01.2019 ionela11 ionela11 Buna ziua, Daca codul caen al firmei este 7112....este unul din codurile CAEN pentru care se maresc salariile brute in constructii.... si femeia de servici ... (vezi toată discuția)