Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Retur la client.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Retur la client.

Bună ziua, am și eu o speță contabilă. În cazul retururilor din gestiune, de la client la furnizor, ce document trebuie întocmit la client ca să angreneze cum este firesc răspunderea gestionarului (care are produsul în gestiune) și a comisiei care a vizat NIR-ul la intrare? Este suficient un P.V predare-primire semnat de directorul client, fără gestionar și comisie? Eu am propus NIR în roșu, sau un alt document de restituire. Mulțumesc.
luminita_zenaida, utilizator