Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Din cauza multiplelor probleme de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Din cauza multiplelor probleme de sănătate cu care ...

Buna ziua!
Din cauza multiplelor probleme de sănătate cu care m-am născut îmi este tot mai greu să merg la serviciu si gândesc să mă pensionez.Mentionez că sunt persoană cu handicap(posesor certificat încadrare grad 2-handicap accentuat)anul acesta împlinesc 25 ani vechime în muncă,am studii superioare finalizate cu licentă+studii postuniversitare.Doresc să știu ce pensie aș putea obține precum și cuantumul acesteia.De asemenea doresc să știu dacă la dosar este suficient să depun actele care atestă studiile sau este necesară și adeverință de la unitatea de învățământ emitentă?Precizez faptul că am susținut examenul de licență la o altă unitate de învățămînt superior decât la cea la care urmat și absolvit studiile.Multumesc anticipat!
SIHASTRU36, utilizator