avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... semnare contract SRL altcineva inafara de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

semnare contract SRL altcineva inafara de administrator?

semnare contract altcineva inafara de administrator?
Buna ziua, am urmatoarea nelamurire.
Acum cativa ani am activat ca PFA si am incheiat cu un SRL un contract de prestari servicii, eu cu aceasta societate am colaborat cu un domn care se prezenta (Key Account Manager/ Service Coordinator) ,la
semnarea contractului pe PFA a fost in birou la doamna director (dansa fiind si adminostratorul societatii care era trecut in contract)si dansa a semnat contractul in 2 exemplare, cate unul pentru ambele parti.
Toate bune, la cativa ani a trebuit sa deschid SRL si sa inchid PFA.ul, si am venit la acelasi domn cu care colaboram eu cu contractul exact la fel doar ca lin loc de PFA era acum un SRL,dar la ei au ramas aceleas date, de data aceasta la semnarea contractului nu s-a mai dus la doamna director in birou sa il semneze ci a semnat el,
Intrebarea mea este, domnul care mi-a semnat mie contractul are calitatea legala de a incheia contracte?
Daca da, de ce la primul contract nu a semnat tot el?


Buna ziua,

Poate intre timp s-a incheiat un contract de mandat intre dansul si societate. Aceasta imputernicire trebuia sa va fie prezentata la momentul la care a semnat contractul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot initia sau nu o actiune in instanta? iliealexandruionut iliealexandruionut Buna seara, Bine v-am gasit pe acest forum. Va supun atentiei o situatie destul de neplacuta din viata mea recenta: NEmultumit de conditiile de munca am ... (vezi toată discuția)
Calitatea de director general OANA GORAN OANA GORAN este pfa consultanta dar semneaza cate in calitate de dir general. e ok sa se faca o hot a adunarii generale prin care sa-l numeasca pe x sa semneze actele in ... (vezi toată discuția)
Administrator sau manager? gabi_6y gabi_6y va rog sa-mi raspundeti daca un asociat unic al unei societati poate fi managerul acesteia, daca poate realiza activitatile din domeniul de activitate , cum as ... (vezi toată discuția)