avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl unice?

Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl unice daca primesc mesaj ca acea pers are cont activ? eu sint noua contabila si trebuiesa depun decl unica pt 2020
multumesc
Ultima modificare: Joi, 11 Martie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Bibi62 , utilizator 10:26, 11 Martie 2021
Intrati pe site anaf la Spatiul Privat Virtual, completati ce va cere formularul. Daca nu aveti de la anaf nici un document, completati verificrea la ghiseu. Mergeti in ziua programata la ghiseul ales, depuneti copie dupa C.I. si documentul ce l-ati primit pe e-mail, dupa care asteptati e-mailul de confirmare. Dupa ce primit confirmarea intrati in SPV si depuneti declaratia. Dupa ce ati depus declaratia puteti face si plata. Pe SPV primit confrmarea depunerii si a platii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, doresc să închiriez apartamentul unui cadru militar. ... victormac victormac Bună ziua, Doresc să închiriez apartamentul unui cadru militar. Acesta îmi cere înregistrarea contractului la ANAF pentru al putea deconta chiria. ... (vezi toată discuția)
Cum si cand se face plata sumelor datorate de o ii alexandrada alexandrada Bună ziua! Mi-este neclar dacă de când apărut declarația unică mai aștept sau nu impunerea de plată de la ANAF sau pur și simplu plătesc în contul ... (vezi toată discuția)
Sunt if format din doua persoane cristy1110 cristy1110 Sunt IF format din doua persoane si am niste neclaritati, dupa cum urmeaza: 1. In 2020 am depus declaratiile pt 2019 (bilant) si 2020 (estimativ) . In prima ... (vezi toată discuția)