Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl unice?

Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl unice daca primesc mesaj ca acea pers are cont activ? eu sint noua contabila si trebuiesa depun decl unica pt 2020
multumesc
george-neagu, moderator
Intrati pe site anaf la Spatiul Privat Virtual, completati ce va cere formularul. Daca nu aveti de la anaf nici un document, completati verificrea la ghiseu. Mergeti in ziua programata la ghiseul ales, depuneti copie dupa C.I. si documentul ce l-ati primit pe e-mail, dupa care asteptati e-mailul de confirmare. Dupa ce primit confirmarea intrati in SPV si depuneti declaratia. Dupa ce ati depus declaratia puteti face si plata. Pe SPV primit confrmarea depunerii si a platii.