Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am nevoie de un avocat, cum îl aleg? Bună ziua, am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am nevoie de un avocat, cum îl aleg? Bună ziua, am nevoie de ...

Am nevoie de un avocat, cum îl aleg?
Bună ziua, am nevoie de un avocat și nu știu cum îl aleg de aici. Cum îl abordez? Cum se poate discuta, doar la birou sau și apel video? Care e un tarif mediu per ora? Dacă discuția durează 15 minute cum se procedeaza? Dacă e din alt oraș și se ajunge la proces, cum ma poate reprezenta?
Multumesc anticipat!
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau

alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]

Dupa ce-l alegeti, discutati cu acesta toate detaliile legate de problema dvs.
În general se , merge,,pe recomandările prietenilor rudelor care au colaborat cu un av si au fost mulțumiți.Este recomandat din punctul de vedere al costurilor să angajați av din orașul în care se judecă cauza pt s evita cheltuieli suplimentare transport,cazare (,,dacă e cazul etc).Puteti alege de pe forum un av îl întrebați în privat despre costuri si va lămuriți
Mulțumesc amândurora!