avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am nevoie de un avocat, cum îl aleg? Bună ziua, am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am nevoie de un avocat, cum îl aleg? Bună ziua, am nevoie de ...

Am nevoie de un avocat, cum îl aleg?
Bună ziua, am nevoie de un avocat și nu știu cum îl aleg de aici. Cum îl abordez? Cum se poate discuta, doar la birou sau și apel video? Care e un tarif mediu per ora? Dacă discuția durează 15 minute cum se procedeaza? Dacă e din alt oraș și se ajunge la proces, cum ma poate reprezenta?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: btraian , utilizator 16:30, 12 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau

alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]

Dupa ce-l alegeti, discutati cu acesta toate detaliile legate de problema dvs.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În general se , merge,,pe recomandările prietenilor rudelor care au colaborat cu un av si au fost mulțumiți.Este recomandat din punctul de vedere al costurilor să angajați av din orașul în care se judecă cauza pt s evita cheltuieli suplimentare transport,cazare (,,dacă e cazul etc).Puteti alege de pe forum un av îl întrebați în privat despre costuri si va lămuriți
Mulțumesc amândurora!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua .as dori sa discut cu un avocat care ma poate ajuta ... Vizitator2024 Vizitator2024 Buna ziua .As dori sa discut cu un avocat care ma poate ajuta cu un răspuns . Subiectul fiind o moștenire. Mulțumesc. (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt in căutarea unui domn/doamnă avocat/ă de drept ... Andra Patrichi Andra Patrichi Buna ziua! Sunt in căutarea unui domn/doamnă avocat/ă de drept internațional pentru lămurirea unor aspecte juridice. Mulțumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Recuperare prejudiciu , daune materiale si morale o recomandare ... sherimman sherimman Recuperare prejudiciu , daune materiale si morale O RECOMANDARE DE avocat ? Multumesc (vezi toată discuția)