Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... inregistrare la ORC puncte de lucru??
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

inregistrare la ORC puncte de lucru??

pentru a inregistra noi puncte de lucru, depun la ORC HAGA, aditional la constitutiv, dar se depun si copii de pe contractele de inchiriere unde s-au deschis punctele de lucru sau doar AGA si aditionalul+ completarea formularului de la ORC?????
se depune si dovada de spatiu, impreuna cu acordul vecinilor.
succes
Nu este nevoie de acordul vecinilor decat daca punctul de lucru se deschide intr-un bloc... In rest...hot. AGA si dovada spatiului...atentie...daca dovada spatiului este un contract de inchiriere, comodat, etc, se cere si copie de pe actul de proprietate al locatorului.
iar daca punctul de lucru se deschide in mediul rural, ti se va cere si acordul primariei locale;)
~ Conținut șters la cerere ~