avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ...

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ( pacalit) de o platforma online. Am investit 4700 euro am ajuns la un profit de peste 6000 de euro iar cand am cerut bani mi-au zis că i-am pierdut pe toti asa dintr-o data . Am email de la ei am aplicatia cu profitul am extrase de cont cum le-am dat bani . AJUTOR !!!!
Ultima modificare: Luni, 15 Martie 2021
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: hotumattua , utilizator 08:50, 16 Martie 2021
5 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ajutor,ajutor dar sanse de rezolvare infime.Plangere penala pt înșelăciune,av specializat in penal ,rugaciuni că escrocii să fie identificați ,(probabil după ani de tergiversari),să aibe bunuri etc.Tb verificat daca platforma există,se ocupă cu tepe,are un regulament,în ce jurisdicția își desfășoară activitatea etc.
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu spuneți nimic despre regulamentul de funcționare al platformei deci, dacă nu sunt niște escroci ordinari, poate că sunt complet acoperiți. Bill Gates spunea: dacă aveți bani mai puțini decât Elon Musk, nu investiți în Bitcoin! Asta apropo de faptul că Elon Musk cumpărase Bitcoini de vreo $1.5 bl.

Lăcomia, dublată de prostie, este un coctail devastator.

Vicentiu84 a scris:

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ( pacalit) de o platforma online. Am investit 4700 euro am ajuns la un profit de peste 6000 de euro iar cand am cerut bani mi-au zis că i-am pierdut pe toti asa dintr-o data . Am email de la ei am aplicatia cu profitul am extrase de cont cum le-am dat bani . AJUTOR !!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua Știu cine ceva despre o firma de investii numita gap ... AndreiBatir AndreiBatir Buna ziua Știu cine ceva despre o firma de investii numita GAP Investements ltd din UK ? Am investit cu aceasta firma 3800 euro intru un pachet de acțiuni ... (vezi toată discuția)
Problemele unui tanar de 20. Alexander12 Alexander12 Buna ziua si vine v-am gasit pe acest forum. Am 20 de ani si sunt student. Pana aici toate bune si frumoase. Insa incerc sa imi fac ordine in ganduri si idei ... (vezi toată discuția)
Gift of legacy sau cadoul mostenitor - o schema piramidala spamchecker87 spamchecker87 Acest articol face parte dintr-un document care a fost tradus in 5 limbi. Să aflăm mai multe despre fondatorii Gift of Legacy: - Chris Hattingh Mai ... (vezi toată discuția)