Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ...

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ( pacalit) de o platforma online. Am investit 4700 euro am ajuns la un profit de peste 6000 de euro iar cand am cerut bani mi-au zis că i-am pierdut pe toti asa dintr-o data . Am email de la ei am aplicatia cu profitul am extrase de cont cum le-am dat bani . AJUTOR !!!!
Manuela Rășină, administrator
Ajutor,ajutor dar sanse de rezolvare infime.Plangere penala pt înșelăciune,av specializat in penal ,rugaciuni că escrocii să fie identificați ,(probabil după ani de tergiversari),să aibe bunuri etc.Tb verificat daca platforma există,se ocupă cu tepe,are un regulament,în ce jurisdicția își desfășoară activitatea etc.
Nu spuneți nimic despre regulamentul de funcționare al platformei deci, dacă nu sunt niște escroci ordinari, poate că sunt complet acoperiți. Bill Gates spunea: dacă aveți bani mai puțini decât Elon Musk, nu investiți în Bitcoin! Asta apropo de faptul că Elon Musk cumpărase Bitcoini de vreo $1.5 bl.

Lăcomia, dublată de prostie, este un coctail devastator.

Vicentiu84 a scris:

Sunt victima unei fraude online ce pot face ? Am fost fraudat ( pacalit) de o platforma online. Am investit 4700 euro am ajuns la un profit de peste 6000 de euro iar cand am cerut bani mi-au zis că i-am pierdut pe toti asa dintr-o data . Am email de la ei am aplicatia cu profitul am extrase de cont cum le-am dat bani . AJUTOR !!!!