avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada contractuala a unui contract de prestari ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada contractuala a unui contract de prestari servicii

perioada contractuala a unui contract de prestari servicii poate fi incheiat pe o perioada nedeterminata daca una din parti este autoritate contractanta?
Ultima modificare: Luni, 15 Martie 2021
claudia.jucan, utilizator
Cel mai recent răspuns: claudia.jucan , utilizator 09:00, 17 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, perioada contractuala a unui contract de prestari servicii poate fi nedeterminata.
chiar daca achizitia s-a efectuat prin SICAP ?

Multumesc.
Poate ne oferiti mai multe detalii ... la o formulare generica a problemei , veti primi raspunsuri la modul general .
scuze,
defapt, intrebarea trebuia sa o formulez in felul urmator:
In urma unei achizitii prin SICAP a unor servicii, perioada contractuala poate fi nedeterminata? sau trebuie sa fie de exemplu pe 1 an/3 ani? imi permite legea asa ceva?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Durata unui acord-cadru nu poate depăși 4 ani, cu excepția cazurilor excepționale pe care autoritatea contractantă le justifică temeinic, în special prin obiectul acordului-cadru respectiv.

Alte discuții în legătură

Durata contract multianual achiziitii publice beluliviu beluliviu Intrebarea mea este: pot incheia un contract de achizitie publica pe o perioada mai mare de 4 ani? si daca da care este durata maxima a contractului? si daca ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract pe perioada stării de urgenta Magda77? Magda77? Bună ziua se poate rezilia un contract prestări servicii pe perioada determinata între un Pfa și stat.? Sunt plătite serviciile pana în momentul ... (vezi toată discuția)
Acord - cadru vizamali vizamali Am incheiat un acord-cadru de furnizare produse cu valabilitate de 2 ani . Pe perioada de valabilitate a acestui acord cadru nu s-a incheiat niciun contract ... (vezi toată discuția)