Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada contractuala a unui contract de prestari ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada contractuala a unui contract de prestari servicii

perioada contractuala a unui contract de prestari servicii poate fi incheiat pe o perioada nedeterminata daca una din parti este autoritate contractanta?
claudia.jucan, utilizator
Da, perioada contractuala a unui contract de prestari servicii poate fi nedeterminata.
chiar daca achizitia s-a efectuat prin SICAP ?

Multumesc.
Poate ne oferiti mai multe detalii ... la o formulare generica a problemei , veti primi raspunsuri la modul general .
scuze,
defapt, intrebarea trebuia sa o formulez in felul urmator:
In urma unei achizitii prin SICAP a unor servicii, perioada contractuala poate fi nedeterminata? sau trebuie sa fie de exemplu pe 1 an/3 ani? imi permite legea asa ceva?
Durata unui acord-cadru nu poate depăși 4 ani, cu excepția cazurilor excepționale pe care autoritatea contractantă le justifică temeinic, în special prin obiectul acordului-cadru respectiv.