avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Am o mașină (rablă, nu circulă nimeni ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Am o mașină (rablă, nu circulă nimeni cu ea) înmatriculată ...

Buna ziua. Am o mașină (rablă, nu circulă nimeni cu ea) înmatriculată pe numele meu. Acum 6 luni mi-am schimbat domiciliul în alt județ, dar am omis să o reinmatriculez pe noua adresă. Inițial mă gândeam să o casez prin programul rabla, dar tocmai am realizat că ar trebui reînmatriculată înainte de a putea fi casată. Există vreo posibilitate de a o scoate din circulație fără a fi nevoie să o înmatriculez pe noua adresă?
Cel mai recent răspuns: COVASA , utilizator 04:32, 22 Martie 2021
Radiere la Directia fiscala unde a fost inmatriculata.
Se radiază prin casare. Contactați un centru de fier vechi, o predați, va da certificat de distrugere, cu acela o radiații de la fisc și poliție (cu plăcuțele) Mai e o variantă dacă faceți dovada deținerii unui teren pentru depozitare se poate radia la cerere.

Surubu a scris:

Buna ziua. Am o mașină (rablă, nu circulă nimeni cu ea) înmatriculată pe numele meu. Acum 6 luni mi-am schimbat domiciliul în alt județ, dar am omis să o reinmatriculez pe noua adresă. Inițial mă gândeam să o casez prin programul rabla, dar tocmai am realizat că ar trebui reînmatriculată înainte de a putea fi casată. Există vreo posibilitate de a o scoate din circulație fără a fi nevoie să o înmatriculez pe noua adresă?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere fiscala a unui autovehicul radiat din circulatie la cerere gaskoe gaskoe Bun gasit Am radiat din circulatie, la cerere, un aututurism personal (marca Trabant) care nu a mai circulat pe drumurile publice de cca 10 ani, fiind ... (vezi toată discuția)
Radiere auto cu probleme sficachis sficachis Buna ziua/seara. Recent am dat un autoturism la fier vechi. Sunt titularul acelui autoturism. De la firma respectiva am primit o adeverinta de primire si de ... (vezi toată discuția)
Radiere Georgica112 Georgica112 Bună ziua. Am avut o dacie veche din 1998 anul fabricației, am dus-o la un centru de fier vechi tăiată în bucăți acolo mi sa eliberat o adeverinta cu ... (vezi toată discuția)