Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa handicap cf. Legii 448/2006
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa handicap cf. Legii 448/2006

Fondul de handicap pe luna martie este 20.000 lei. Societatea plătește la buget 50% ,adică 10.000 si de diferenta achiziționează produse de la unitate protejată autorizată. Intrebarea mea este următoarea: factura de achizitie trebuie sa fie in valoare de 10.000 lei fără TVA sau cu TVA?
econo, utilizator