avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de timbru jucidiar este scutita pt persoanele cu ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de timbru jucidiar este scutita pt persoanele cu handicap grav?

Taxa de timbru judiciar, este scutita pt persoanele cu handicap grav (cu asistent personnal / insotitor)

Voi formula o intervenire a prescricptiei a creantei (datoriei).
Materie: civil
Ultima modificare: Duminică, 4 Aprilie 2021
alexser24, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:06, 4 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, nu in calitate de persoana cu handicap, ci puteti cere ajutor public judiciar ca oricare alta persoana care are venituri reduse.

[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru pt persoanele cu handicap grav (cu asistent personnal / insotitor) lonley-wolf lonley-wolf Exista vreun articol de lege, o lege speciala, ceva, orice care sa permita [u][b]reducerea taxei de timbru judiciar la un nivel cat de cat platibil, scutirea ... (vezi toată discuția)
Partaj - eventuala scutire de taxa? mariana74 mariana74 Am handicap grad.2 Va rog frumos sa Am handicap cradul 2 accentuat Am handicap gradul 2 accentuat asi vrea sa stiu daca beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Plata taxei judiciare de timbru loredana69 loredana69 am facut recurs la o hatarare judecatoreasca intr un proces de stabilire a succesiunii unde sunt si eu si fratele meu in calitate de parati iar in calitate de ... (vezi toată discuția)