Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. Întrebarea e în legătură cu tichetele ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. Întrebarea e în legătură cu tichetele de vacanta. ...

Bună ziua. Întrebarea e în legătură cu tichetele de vacanta. Soțul s-a angajat la scoala (instituție de invatamant) în luna decembrie 2020. As vrea sa știu dacă beneficiază de tichetele de vacanta pentru anul în curs. Si când pot fi eliberate? Multumesc
Cuantumul acordat salariaților, sub forma voucherelor de vacanță se stabilește, în condițiile legii, de către angajatori proporțional cu perioada de exercitare a raportului de serviciu sau durata contractului de muncă, într-un an calendaristic.