avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reluare activitate sali de fitness
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reluare activitate sali de fitness

Buna

prin HG 348/2021 s-au inchis salile de fitness.

Vineri, 09.04.2021, Curtea de Apel Cluj a luat o decizie.

La solicitarea unei săli de fitness, Curtea de Apel Cluj a decis anularea prevederilor privind suspendarea activității sălilor de sport/fitness din Hotărârea de Guvern 348/2021 și din Hotărârea CJSU Cluj nr.50 din 27 martie. Sentința nu e definitivă.

Detalii:
[ link extern ] /

INTREBARE: Pana la recurs sau o decizie definitiva se poate relua activitatea (salilor de fitness) ?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa radio-tv SC Ab Initio SRL SC Ab Initio SRL Buna ziua, Va rog sa imi dati un sfat avizat in legatura cu subiectul de mai sus, despre care s-a mai scris pe acest forum. Am o societate si am primit ... (vezi toată discuția)
Taxa pentru servicii de radiodifuziune crysenc21 crysenc21 Buna ziua, pe adresa societatii unde sunt administrator a venit o notificare de plata a taxei de radiodifuziune pentru perioada martie-decembrie 2008? ... (vezi toată discuția)
Factura radiodifuziune lylyan lylyan Buna ziua Am primit o factura de la Radiodifuziune azi cu perioda facturata din 07.2007 pana la 04.2010 si cu termen de plata 15 zile. cum pot sa o resping. ... (vezi toată discuția)