Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Donatie Subansambluri rezultate din dezmembrare mijloc ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Donatie Subansambluri rezultate din dezmembrare mijloc fix

Pot sa dau unei persoane fizice, gratuit , cu un Proces verbal de donatie , subansambluri rezultate din dezmembrarea unui mijloc fix care este complet amortizat si casat (scos din contabilitate)?
Sunt obligat sa duc piesele rezultate din dezmembrarea mijlocului fix la Centrul de Reciclare metale ?

Va multumesc anticipat!
Maggiem, utilizator