avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Donatie Subansambluri rezultate din dezmembrare mijloc ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Donatie Subansambluri rezultate din dezmembrare mijloc fix

Pot sa dau unei persoane fizice, gratuit , cu un Proces verbal de donatie , subansambluri rezultate din dezmembrarea unui mijloc fix care este complet amortizat si casat (scos din contabilitate)?
Sunt obligat sa duc piesele rezultate din dezmembrarea mijlocului fix la Centrul de Reciclare metale ?

Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Marți, 13 Aprilie 2021
Maggiem, utilizator

Alte discuții în legătură

Mijloace fixe nefunctionale camicami camicami Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Am in evidenta contabila ,la mijloace (cont 2133), trei autovehicule care nu mai sunt functionale,ele,ca ... (vezi toată discuția)
Scoatere din folosinta mijloace fixe emanuela73 emanuela73 ma poate ajuta cineva cu documentatie privind regimul de scoatere din folosinta a mijloacelor fixe? regulile de casare obiecte de inventar?pentru mijloacele ... (vezi toată discuția)
Casare mijloc fix neamortizat adina_beb adina_beb Buna ziua Am urmat situatie: valoare intrare mijl fix = 14500 ron dur amortizare = 2ani val amortizata = 11479,23 val neamortizata = 3020,77 va rog sa-mi ... (vezi toată discuția)