Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANEXA HG 1613/2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANEXA HG 1613/2009

dragi colegi, va rog, daca aveti, sa imi expediati Anexa la HG nr. 1613/2009, publicata in M. Of. nr. 923 bis, din 30.12.2009.
multumesc
Hotărâre nr. 1613/2009
din 23/12/2009

privind aprobarea diferenţierii pe zone geografice şi localităţi a indemnizaţiei ce se acordă personalului didactic calificat de predare, potrivit prevederilor pct. 4 din anexa nr. II/1.4 la Legea-cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice

În temeiul art. 108 din Constituţia României, republicată, şi al pct. 4 din anexa nr. II/1.4 la Legea-cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice,

Guvernul României adoptă prezenta hotărâre.

Art. 1. - Se aprobă diferenţierea pe zone geografice şi localităţi a indemnizaţiei ce se acordă personalului didactic calificat de predare, în conformitate cu prevederile pct. 4 din anexa nr. II/1.4 la Legea-cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice, potrivit anexei*) ce face parte integrantă din prezenta hotărâre.
___________
*) Anexa se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 923 bis, care se poate achiziţiona de la Centrul pentru relaţii cu publicul al Regiei Autonome "Monitorul Oficial", Bucureşti, şos. Panduri nr. 1.

Art. 2. - Prezenta hotărâre intră în vigoare la data de 1 ianuarie 2010. Pe aceeaşi dată se abrogă Hotărârea Guvernului nr. 167/2002 privind aprobarea diferenţierii pe zone geografice şi localităţi a indemnizaţiei ce se acordă personalului didactic calificat, în conformitate cu prevederile art. 49 alin. (2) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 153 din 1 martie

Anexa o gasiti aici pana pe data de 09.01.2010
[ link extern ]
da, am gasit-o, intra-devar, pe site-ul monitorul oficial. multumesc pt informatie.