Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un SRL.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un SRL.

Buna ziua,

Vreau sa deschid un SRL in care sa desfasor activitatea atat eu, cat si tatal meu pe coduri CAEN diferite. Atat eu, cat si tatal meu suntem angajati in alte firme asa ca nu doresc sa mai fac angajare pe SRL. Vreau sa lucram ca si administratori. Pentru a face acest lucru este necesar sa il pun si pe tatal meu asociat? Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua, calitatea de administrator este independenta fata de calitatea de asociat, una nu o presupune pe cealalta.
Pentru ca tatal meu sa poata presta servicii fara probleme de pe SRL, ce calitate trebuie sa detina? Multumesc!