Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cei ce suntem pensionați anticipat parțial, putem ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cei ce suntem pensionați anticipat parțial, putem lucra undeva ...

Cei ce suntem pensionați anticipat parțial, putem lucra undeva ( privat sau stat) cu norma întreaga fără să ne fie afectat dreptul de pensie?
Persoanele pensionate anticipat nu pot realiza venituri din salarii.

În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.