Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua O persoana care este in crestere copil pana ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua O persoana care este in crestere copil pana la 3 ani ...

Buna ziua
O persoana care este in crestere copil pana la 3 ani (copil cu handicap) poate sa lucreze la o alta firma cu 2 ore sau 4 ore/ zi?
Multumesc
Legea prevede ca , pe durata CCC se pot realiza în decursul unui an calendaristic, venituri supuse impozitului, prin desfășurarea efectivă a unei activități în perioada de concediu, al căror nivel net nu depășește de 5 ori cuantumul minim al indemnizației (n.m., 6250 lei) fara a distinge categoriile de venituri care se pot realiza. - echivalent a 520 lei net/luna - 889 lei brut/luna - echivalentul unui c.i.m. cu 65 ore/luna