Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de o gospodărie ...

La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de o gospodărie vecină care are fantana cu apa potabilă? Multumesc!
Fosele septice vidanjabile prin care sunt îndepărtate apele uzate menajere și fecaloid-menajere provenite de la locuințele neracordate la un sistem de canalizare se amplasează la cel puțin 10 m față de cea mai apropiată locuință și sursă de apă.