Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, o persoană cu contract de munca 8 ore ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, o persoană cu contract de munca 8 ore ,poate sa ...

Bună ziua, o persoană cu contract de munca 8 ore ,poate sa treaca la program de 6 ore? Tind cont ca lucreaza in regim.de telemunca.
Nu poate sa treaca la 6 ore/zi, fara acordul angajatorului si incheierea unui act aditional la c.i.m.