avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somație de plata la locul de munca de la ANAF.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somație de plata la locul de munca de la ANAF.

Am primit o somație de plata la locul de munca de la ANAF ,suma este de 2300 . Cât la suta îmi poate opri,salaru brut este de 2800 și net 1700?
Ultima modificare: Miercuri, 5 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:11, 5 Mai 2021
1/3 din venitul net se va retine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita Aleks03 Aleks03 Cat poate sa.mi opreasca pe luna daca am un credit de 2800 lei ramas neplatit,avand in vedere ca salariul meu net este cuprins intre 1700 si 2300(depinde de ... (vezi toată discuția)
Calcul contributii tichete de masa larisarazvan larisarazvan Buna ziua pe fluturasul de salariu este urmatoarea formula de calcul: salariu net:2000 lei, spor vechime 10%-300 lei(sa zicem) si 160 lei contravaloare ... (vezi toată discuția)
Tatăl copiilor mei are de plătit, pe lângă pensiile de întreținere, și o executare silită. cum se calculează sumele care i se rețin? Mamicaingrijorata Mamicaingrijorata Sunt divortata si am doi copii. Tatal copiilor mei mai are unul. Din salariul lui, plateste atat pensiile, o executare silita de care nu s-a achitat de 10 ani, ... (vezi toată discuția)