avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Termen limita depunere dosar de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Termen limita depunere dosar de pensionare

Buna ziua, unchiul meu a implinit virsta de pensionare in luna mai 2021. Daca nu poate ajunge sa depuna dosarul de pensionare ,care este termenul limita in care acest dosar poate fi depus?
Ultima modificare: Miercuri, 12 Mai 2021
cata272, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:59, 12 Mai 2021
Nu exista termen limita ... Legea prevede doar cand poate fi depusa cererea de pensionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare tuilleries tuilleries Buna ziua! As vrea sa stiu cand se poate pensiona unchiul meu, atat la limita de varsta, cat si in cele 2 forme de pensionare anticipata. Data nasterii: ... (vezi toată discuția)
Dosar pensionare anticipata partiala respins stancu.C stancu.C Buna seara. Azi am primit decizia de respingere a dosarului de pensionare ,dar atentie: 1.Am depus dosarul pe data de 23/04/2009 la registratura. 2.Cererea ... (vezi toată discuția)
Bună seara .am depus dosarul cu reducerea vîrstei de pensionare ... Mrsu Mrsu Bună seara .Am depus dosarul cu reducerea vîrstei de pensionare la casa de pensii buc. Menționez că am 19 ani și 17 zile gr ll de muncă100%:În cartea ... (vezi toată discuția)